Stolpersteine pro rodinu DEMNER

Položení kamenů zmizelých – Stolpersteine pro rodinu DEMNER 17. září 2023 v 10.30 hodin na Zámeckém náměstí ve Frýdku-Místku.

V loňském roce jsme byli požádáni paní Evou Demner ze Spolkové republiky Německo, snachou pana Sigmunda a Hermíny Demner (oba zahynuli v Osvětimi)o zařízení zhotovení dvou Stolpersteinů pro rodiče svého, dnes již zesnulého manžela MUDr. Lea Demnera.
Informace o jejich bydlišti nebyly jasné, proto jsme se obrátili prostřednictvím paní PhDr. Marie Šedé na facebookovou skupinu Historický Frýdek-Místek, která se ochotně zapojila do zjišťování současného místa na nynějším Zámeckém náměstí. Podařilo se i pátráním v archivech zjistit, který dům Demnerovi vlastnili a provozovali v něm svůj obchod. Touto cestou bych jim chtěla všem poděkovat.

Paní Eva (dva dny po oslavě svých 90. narozenin) dorazila do Frýdku-Místku a za účasti vedení města vč. pana primátora Petra Korče, jeho náměstků,některých radních a veřejnosti proběhlo odhalení kamenů zmizelých. Za Židovskou obec v Ostravě se zúčastnila předsedkyně paní PhDr. Milena Slaninová, pan ing. Vladimír Macura a paní Bc. Alena Ševčíková.

Pozvánka

Celý akt byl velmi slavnostní, důstojný a po proslovech přítomných činitelů města přečetla předsedkyně ŽOO modlitbu Jizkor. Děkujeme městu Frýdek-Místek za organizaci a propagaci této významné akce.

Za Židovskou obec v Ostravě
Předsedkyně PhDr. Milena Slaninová

Pan Eva Demner Primtor Petr Kor Milena Slaninov
Stolpersteine
Zmeck Nm 37 Masarykovo Nm 7
Zstupci Msta F M S Pan Evou Demner A Milenou Slaninovou

Kontakt

  • Tovární 732/15 | 709 00 Ostrava – Mariánské Hory
  • +420 737 550 442
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© Petr Sonnenschein
All rights reserved | SPOJENEC